Sklep zaopatrzenia medycznego PLASTer

ul. Warszawska 40, 40-008 Katowice
tel/fax. 32 253 54 56

Opieka stomijna » COLOPLAST

1. SYSTEM JEDNOCZĘŚCIOWYcoloplast

System jednoczęściowy stosowany jest przez pacjentów z uwagi na to, że jest bardziej higieniczny i prosty w użyciu.
Worki mogą być zamknięte (kolostomijne), stosowane najczęściej przez osoby z kolostomią, w szerokiej gamie rozmiarów przylepca, wielkości worka, oraz worki odpuszczane, czyli otwarte. Posiadają one w dolnej części ujście, zapinane samoprzylepną zapinką. Worki te często stosowane są w przypadku ileostomii, gdzie treść jelitowa jest rzadsza i worek taki po wypełnieniu można opróżnić nie odrywając przylepca.
Jeżeli przylepiec dobrze utrzymuje się na skórze może on być przyklejony do skóry przez 2-3 dni. Worki te mogą być przeźroczyste, wówczas widoczna jest stomia i wydzielina ze stomii (bardzo często stosowane w szpitalach w okresie pooperacyjnym), oraz worki beżowe, które przypominają kolor skóry. Takie worki są bardziej dyskretne i dają większy komfort dla pacjenta.

stomia2. SYSTEM DWUCZĘŚCIOWY


Składa się z dwóch elementów: worka i płytki, uważany przez niektórych za najprostszy w obsłudze, ponieważ płytka pozostaje na skórze przez kilka dni, wymienia się tylko worki. Woreczki w systemie dwuczęściowym produkowane są w wersji zarówno kolostomijnej (zamkniętej), ileostomijnej (otwartej).

Każdy rodzaj worka i przylepca firmy Coloplast został opracowany tak, aby był dla pacjenta jak najlepszy i komfortowy pod każdym względem.

stomia


Pełna oferta na stronie producenta: www.coloplast.pl