Sklep zaopatrzenia medycznego PLASTer

ul. Warszawska 40, 40-008 Katowice
tel/fax. 32 253 54 56

Opatrunki silikonowe

 

VERADERM

Użycie silikonu w medycynie spowodowało prawdziwy przełom w dziedzinie leczenia blizn, keloidów oraz rumienia ograniczonego. Systematyczne stosowanie preparatów silikonowych znacznie je zmniejsza przywracając skórze zdrowy wygląd. Silikon daje możliwość przeprowadzenia w domu skutecznej terapii przy użyciu prostych metod.

Preparaty silikonowe Veraderm i Silon można zacząć stosować 2 tygodnie po wygojeniu się rany. Nie wolno ich stosować na otwarte rany i śluzówke. Można nimi leczyć zarówno blizny nowe jak i wieloletnie. Leczenie starych blizn wymaga jednak dluższego czasu, zwykle kilkanascie tygodni.

Preparaty silikonowe Veraderm i Silon należy stosować alternatywnie, nigdy jednocześnie. Możliwe jest stosowanie żelu Veraderm w ciągu dnia a w nocy opatrunków Silon. Ewentualnie odwrotnie.

żel Veraderm należy stosować na blizny znajdujące się w miejscach wypukłych lub wklęsłych. Również powinien być stosowany w miejsciach gdzie występuje ruch, np. dłonie, kolana, stopy. Idealnie nadaje się do stosowania na twarzy. Kobiety mogą nakładać makijaż na żel Veradem.

Veraderm® żel w tubce jest szczególnie przydatny, gdy bliznami pokryte są trudno dostępne miejsca ciała. żel daje też możliwość bezproblemowego nałożenie preparatu na twarz. Po rozsmarowaniu zastyga w odporną na wodę niewidoczną i nieodczuwalną przez użytkownika błonkę.

Zalety:

  • Może być używany pod makijaż
  • Nie podrażnia, nie wysusza skóry
  • Idealnie przylega do skóry
  • Jest nie widoczny przy ruchach mimicznych
   
 

SILON

Dyskretne silikonowe opatrunki na blizny, to wspaniały wspomagacz przy leczeniu blizn. Mały rozmiar oraz barwa opatrunku zapewnia dyskretność i nie obciąża ciała. Komfortowy oraz miękki. Opatrunki posiadają wydłużony czas działania, co sprawia, że można je używać wielokrotnie.

   
 
  13x13cm
20x30cm
4x13cm